A+ A A-

Czerwiec 1941. Ostateczna diagnoza

czerwiec-1941-ostateczna-diagnoza
Tłumacz: Anna Pawłowska
Ilość stron: 656
Format: 128 x 197 mm
ISBN: 978-83-7818-616-8

Ta książka to swego rodzaju uwieńczenie dotychczasowych badań Marka Sołonina i obraz początków Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, mocno różniący się od wciąż utrzymujących się mitów.

Mark Solonin prezentuje swoje najnowsze badania nad przyczynami klęski Armii Czerwonej w 1941 r. Uzupełnia swoje analizy o nowe dane statystyczne, dokładne opracowania ruchów jednostek oraz relacje dowódców i żołnierzy obu walczących armii. Lektura tysięcy stron dokumentów z archiwów rosyjskich pozwoliła na opisanie nieznanych szczegółów pierwszych miesięcy niemiecko-radzieckiego konfliktu i rozwiniecie tez, które przyniosły Sołoninowi rozgłos i uznanie czytelników.

Ta ksiazka to swego rodzaju uwienczenie dotychczasowych badan Marka Solonina i obraz poczatków Wielkiej Wojny Ojczyznianej, mocno rózniacy sie od wciaz utrzymujacych sie mitów.

MARK SOŁONIN
Mark Solonin urodzil sie w 1958 roku w Kujbyszewie. W roku 1975 ukończył tamtejszy Instytut Lotniczy i podjął pracę w tajnym biurze konstrukcyjnym. W okresie pierestrojki zalozyl klub polityczny. Od ponad dwudziestu lat bada historie udziału ZSRR w II wojnie światowej. REBIS wydal jego bestsellery: 22 czerwca 1941, czyli jak zaczela sie Wielka Wojna Ojczyźniana, 23 czerwca. Dzien "M", Na uspionych lotniskach..., 25 czerwca. Glupota czy agresja?, Nic dobrego na wojnie oraz Pranie mózgu.

Pragnę wyrazić Markowi Soloninowi wdzieczność, zdjąć czapkę i pokłonić mu się do ziemiWiktor Suworow


Dodaj komentarz


Kod antyspamowy


Odśwież