A+ A A-

Brytyjski atomowy okręt podwodny HMS Trenchant został przywrócony do służby po remoncie i modernizacji, którą przeszedł w ostatnich latach.

HMS Trenchant (S91). / Zdjęcie: www.royalnavy.mod.uk
HMS Trenchant (S91). / Zdjęcie: www.royalnavy.mod.uk

W HMNB (Her Majesty's Naval Base) Devonport na południu kraju odbyła się ceremonia przywrócenia do służby atomowego okrętu podwodnego HMS Trenchant (S 91), typu Trafalgar. Przez ostatnie 2 lata HMS Trenchant pozostawał wyłączony z działań operacyjnych. Jednostka przechodziła w tym czasie przegląd naprawczy i modernizację. Prace stoczniowe realizowali specjaliści z grupy Babcock we współpracy z Royal Navy i przedstawicielami ministerstwa obrony.

Prace stoczniowe objęły naprawę lub wymianę uszkodzonego i przestarzałego wyposażenia pokładowego. Pracownicy Babcock dokonali też inspekcji stanu poszycia kadłuba i kiosku, które jednocześnie pokryto nową warstwą farby. Przeprowadzono również przegląd elementów układu napędowego oraz reaktora HMS Trenchant.

W najbliższych tygodniach przeprowadzone zostaną próby morskie okrętu, połączone ze szkoleniem i ponownym zgrywaniem jego załogi. Następnie marynarze rozpoczną przygotowania do nowej misji bojowej. HMS Trenchant pozostanie w linii do 2019. Następnie zostanie wycofany ze służby i zastąpiony jednym z atomowych OP typu Astute.

Źródło: Altair

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy


Odśwież